До уваги законних представників дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, які перебувають на квартирному обліку, як такі що потребують поліпшення житлових умов!
ОГОЛОШЕННЯ
До уваги законних представників дітей сиріт
та дітей позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа,
які перебувають на квартирному обліку, як такі що потребують поліпшення житлових умов!
ПРОСИМО ВАС ТЕРМІНОВО ЗВЕРНУТИСЬ ДО СЕЛИЩНОЇ РАДИ
У зв’язку з тим що уряд опублікував Порядок та умови надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 №616.
Основні нововведення порядку:
окрім дітей-сиріт житлом забезпечуватимуться і діти, позбавлені батьківського піклування. Тобто під дію порядку підпадають: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування та особи з їх числа.
Надано право отримувати грошову компенсацію за належні для отримання житлові приміщення для дітей з метою придбання житла Діти, які виявили бажання отримати грошову компенсацію, з метою отримання допомоги у придбанні житла звертаються із заявою до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Заяву про придбання або про виплату грошової компенсації дитина особисто подає до органу соціального захисту населення за місцем перебування на квартирному обліку.
Грошова компенсація може бути використана на придбання житлового приміщення в прийнятих в експлуатацію житлових будинках у будь-якій адміністративно-територіальній одиниці в межах області протягом одного року з дня зарахування коштів на спеціальний рахунок в уповноваженому банку.
Житло придбавається шляхом укладення договору купівлі-продажу.
Договором передбачається накладення заборони на відчуження такого житла протягом десяти років.
Органи місцевого самоврядування самостійно визначають розпорядника коштів субвенції. Розпорядниками субвенції за місцевими бюджетами є:
1) в частині виконання проектних, будівельно-ремонтних робіт, нового будівництва, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних: структурні підрозділи з питань капітального будівництва, реставрації, реконструкції та ремонту об’єктів обласних, Київської міської держадміністрацій; структурні підрозділи з питань капітального будівництва, реставрації, реконструкції та ремонту об’єктів районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчі органи міських, районних у місті (у разі утворення) рад, сільських, селищних рад ОТГ;
2) в частині придбання житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа:
структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської держадміністрацій;
структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчі органи міських, районних у містах (крім м. Києва) рад.
Передбачено створення місцевих комісій. Місцева комісія є консультативно-дорадчим органом, який створюється для формування пропозицій стосовно потреби щодо спрямування субвенції.
До повноважень місцевої комісії належить:
- формування потреби щодо спрямування субвенції і підготовка відповідних пропозицій;
- уточнення пропозицій стосовно напрямів та об’єктів, на які буде спрямовано субвенцію;
- перевірка наявності у дитини статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, особи з їх числа;
- перевірка наявності документів про перебування дитини на квартирному обліку;
- перевірка наявності у дитини майнових прав на нерухоме майно або відчуження такого майна протягом останніх п’яти років;
- з’ясування можливості/неможливості вселення дитини у приміщення, що зберігалося за нею;
- перевірка наявності рецензованого звіту про оцінку майна (акту оцінки майна);
- визначення дитини, якій буде придбано житло або призначено грошову компенсацію.
Комісія утворюється за рішенням виконавчого органу сільської, селищної ради ОТГ. Виконавчий орган затверджує положення про комісію та її склад. Головою комісії є заступник сільського, селищного голови. Заступник голови комісії – начальник служби у справах дітей. Рішення комісії оформляється протоколом та подається на виконком для затвердження протягом 10 календарних днів з дня його прийняття.
Копія рішення направляється облдержадміністрації.
Для сільських рад, які не входять до складу ОТГ така комісія створюється при райдержадміністрації. Рішення щодо визначення відповідних об’єктів та заходів приймаються та оформлюються:
- місцевою комісією – до 15 серпня;
- обласною комісією – до 1 вересня.
Діти забезпечуються житлом в порядку черговості
Право на отримання житла за рахунок субвенції або грошової компенсації відповідно Порядку та умов за власним вибором мають діти в порядку черговості взяття на квартирний облік.
За роз’ясненнями звертатись:
Ольшанська селищна рада кабінет № 6 спеціаліст по роботі з сім’ями, дітьми та молоддю
Чабанюк Світлана 51-60-90