Куди звертатись жертвам домашнього насильства в умовах карантину

Дата: 06.09.2021 15:39

Куди звертатись жертвам домашнього насильства в умовах карантину

В Україні щороку фіксується понад 100 тис. звернень за фактами насильства в сім’ї, з яких 90% надходить від жінок. Особливо вразливими до проявів насильства є родини, які перебувають у складних життєвих обставинах через низку проблем: безробіття, вживання психоактивних речовин, ВІЛ-інфекцію, соціально небезпечні захворювання тощо. Причини та витоки насильства у кожному окремому випадку є різними і потребуть вивчення, оцінки ситуації та визначення видів необхідної допомоги.

За інформацією Поліція Миколаївської області впродовж трьох місяців до їх підрозділів надійшло 3 тис. 700 заяв та повідомлень про вчинення домашнього насильства. За результатами розгляду співробітники поліції склали 865 протоколів. Крім того, за фактами систематичного вчинення насильства відносно членів родини слідчі підрозділи відкрили 16 кримінальних проваджень.

На жаль, кількість таких фактів у суспільстві суттєво зростає саме під час спалаху епідемій, криз та нестабільної економічної ситуації.

Про протидію домашньому насильству в умовах карантину інформує Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Номери телефонів, які можуть стати в нагоді:

На час обмежувальних заходів постраждала особа має можливість отримати послуги спеціалістів центру дистанційно за номерами:

• 47-64-66,
  • 47-94-29,
  • 47-85-96.

Миколаївський міський центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді надає безкоштовні психологічні консультації. Кожен, хто перебуває в складній життєвій ситуації має можливість зателефонувати за безкоштовним телефоном "гарячої лінії".

• 050-811-45-20 (пн- пт).

Для оперативного отримання відповідей на питання щодо домашнього насильства, а також допомоги постраждалим в Миколаєві поліцейські запустили чат-бот у telegram

Також, звертаємо Вашу увагу, що в Україні цілодобово працює Урядовий кол-центр для постраждалих від домашнього насильства

Крім того, діють:

• Національна дитяча гаряча лінія – 0-800-500-225, 116-111 (з мобільного)
  • Національна гаряча лінія з запобігання домашнього насильства - 0-800-500-005, 116-123 (з мобільного)
  • Гаряча лінія безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103

Увага! Якщо Вам загрожує небезпека, обов’язково звертайтеся до поліції за номером 102!

Як діяти, якщо є ризик потрапити в ситуацію домашнього насильства?

МВС України підготувало ряд рекомендацій для людей, у яких під час самоізоляції є ризик постраждати від домашнього насильства.

Ділимося планом безпеки:

• завчасно сплануйте план втечі з будинку;
  • зробіть копії або фото важливих документів, сховайте їх або передайте родичам, друзям чи близьким для вас людям;
  • завчасно підготуйте речі першої необхідності, ліки, документи, дублікати ключів та гроші;
  • зберігайте такі речі в надійному та доступному для вас місці або у людини, якій довіряєте;
  • домовтесь з сусідами, друзями або близькими людьми щодо сигналів про перебування у небезпеці, щоб вони знали, коли ви потребуєте допомоги, а також щодо вашого тимчасового місця перебування;
  • навчіть дітей не втручатися у конфлікт дорослих, вміти покликати на допомогу та викликати 102.

Якщо ви потерпаєте від насильства – не мовчіть! Вам допоможуть!

Куди звертатися громадянам, які постраждали від домашнього
насильства?
Постраждалі від домашнього насильства можуть звернутися до:
– уповноважених підрозділів органів поліції,
– загальних та спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб,
– служби у справах дітей за місцем свого проживання,
– скористатися послугами адвокатів нашої системи безоплатної правової
допомоги.
Стосовно кривдника вже на цьому етапі може бути застосовано обмежувальний
припис, взяття на профілактичний облік та проведення профілактичної роботи,
а також направлення для проходження програми для кривдників.
Ці заходи забороняють кривдникові мешкати з постраждалою особою в одному
приміщенні та будь-яким чином взаємодіяти з нею на термін до 6 місяців.
Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями?
Якщо у вас залишились питання - телефонуйте до контакт-центру системи
безоплатної правової допомоги за номером 0(800) 213-103. Там ви зможете
отримати поради і правовий захист.
Крім цього, ви можете звернутись до Головного територіального управління
юстиції у Миколаївській області. Адреса: м. Миколаїв, вул. 8 Березня, 107;
тел./факс (0512) 47-41-28. E-mail:
info@mk.minjust.gov.ua
Захищаймо права разом!