Віталій Кім: 98% госпіталізованих із COVID-19 в Україні — невакциновані

Дата: 21.09.2021 20:43

Сьогодні заступник міністра -  головний державний санітарний лікар країни Ігор Кузін повідомив, що за останні три місяці 98.1% госпіталізованих із COVID-19 в Україні — невакциновані. Тобто майже всі, хто потрапляє в лікарню через важкий перебіг або ускладнення від COVID-19 не робили щеплення.

Про це на своїй сторінці у «Фейсбук» повідомив голова Миколаївської облдержадміністрації Віталій Кім.

Віталій Кім зазначив, що зараз йде стрімке погіршення епідситуації. У зоні найвищого ризику важкого перебігу та смерті від COVID-19 люди старші 60 років, люди із супутніми захворюваннями, як-от цукровий діабет, серцево-судинні, онкологічні захворювання та ті, хто щоденно контактує з великою кількістю людей, наприклад медики, освітяни, соцпрацівники, працівники державних органів.

Очільник області нагадав, що в Україні доступні три вакцини: AstraZeneca, CoronaVac від Sinovac, Comirnaty від Pfizer.

«Кожна з цих вакцин ефективно запобігає тяжкому перебігу хвороби й рятує життя. Всього доступно 11 млн доз різних вакцин. МОЗ рекомендує записуватись на щеплення вже сьогодні, щоб вберегти своє життя і здоров’я, а також — людей поруч», - розповів він.

Також Віталій Кім поінформував, що усього з початку кампанії з вакцинації в Миколаївській області проведено 330 176 щеплень, а це 16,5% жителів області.

«Якщо ви хочете вберегти себе від важкого перебігу хвороби та госпіталізації — зробіть щеплення вже сьогодні», - закликав голова Миколаївської ОДА.

Перелік центрів масової вакцинації та пунктів щеплень шукайте за посиланням: list.covid19.gov.ua. Більше інформації про вакцинацію проти COVID-19 на vaccination.covid19.gov.ua.

Голова ОДА Віталій Кім планує придбати лабораторію для моніторингу викидів  «Екотрансу» – ТРК МАРТ