Важлива інформація щодо продажу новорічних ялинок

Дата: 24.12.2021 11:23

Важлива інформація щодо продажу новорічних ялинок

Шановні суб’єкти господарювання та споживачі!

Напередодні  новорічних свят нагадуємо вам, що для здійснення роздрібної торгівлі хвойними насадженнями у продавця повинна бути товарно-транспортна накладна на товар, з вказаними в ній номерами етикеток або бірок; на ялинках мають бути пластикові бірки (або самоклеючі етикетки) з серією та номером.

Походження новорічних ялинок перевіряється на сайті www.ukrforest.com, розділ «перевірка деревини», підрозділ «перевірка новорічних дерев»  за номером етикетки або бірки. Так, за  номером етикетки або бірки новорічної ялинки буде визначено яким лісомисливським господарством була проведена заготівля новорічної ялинки. Якщо інформація про заготівлю новорічної ялинки на сайті www.ukrforest.com буде відсутня – новорічна ялинка заготовлена нелегально.

Увага!  Згідно статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка», за одну самовільно вирубану ялинку сума штрафу на громадян становитиме від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Окрім цього, згідно статті 88Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу, правил утримання диких тварин у неволі або в напіввільних умовах»  порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією чи без такої .

Якщо ж споживач зважиться придбати новорічну ялинку без бірки, вищезазначені штрафи доведеться платити саме йому.

Рішенням виконавчого комітету від 20 грудня 2021 року № 144 Про організацію роботи щодо охорони хвойних насаджень від незаконних рубок в передноворічний період та визначення місць їх реалізації на території  селищної ради  іизначені місця реалізації  новорічних ялинок на території Ольшанської селищної ради за наступними адресами:

- на території біля Ольшанського Будинку Культури;
 торговий  майданчик біля  території ринку

Гарних свят!

Запрацював онлайн-сервіс із перевірки легальності новорічних ялинок.  Читайте на UKR.NET