Ольшанська територіальна громада

Миколаївська область, Миколаївський район

Увага! Пожежонебезпечний період

Дата: 08.07.2024 10:00
Кількість переглядів: 64

 У пожежонебезпечний період року вогнеборці щодня ліквідовують пожежі у природних екосистемах. У більшості випадків причиною загорянь стає елементарна людська недбалість. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває  дуже непросто.

 У зв’язку з настанням пожежонебезпечного періоду виконавчий комітет Ольшанської селищної  ради наголошує жителям громади, керівникам сільськогосподарських підприємств та фермерам на недопущені спалювання залишків рослинності, сухостою та сміття з метою попередження виникнення пожеж у природних екосистемах.

    Випалювання стерні суттєво впливає на рівень забруднення повітря, створює загрозу для людей та призводить до некерованих пожеж. В результаті чого, такі пожежі можуть привести до займання будинків, машин, лінії електропередач, газопроводів з фатальними наслідками. Неконтрольоване спалювання рослинності протягом значної частини року створює загрозу життю людей, призводить до значної шкоди довкіллю – забруднення атмосферного повітря, збіднення видового складу флори, деградації ґрунтового покриву, зникнення рідкісних видів, загибель корисних комах тощо. Дуже часто спалювання сухих рослинних залишків призводить до великомасштабних пожеж. Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко. Не рідко пора випалювання рослинних залишків випадає на час розмноження диких тварин та інших живих організмів. Після спалювання середовища існування птахи надовго покидають цю місцевість.

   Якщо ви, перебуваючи на відпочинку в лісовому масиві, помітили загоряння, дійте згідно з рекомендаціями.

Дії при виявленні пожежі в лісі:

Не панікуйте та не тікайте від полум’я, що швидко наближається у протилежний від вогню бік, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши голову й обличчя одягом.

З небезпечної зони, до якої наближається полум’я, виходьте швидко, перпендикулярно напрямку розповсюдження вогню.

Вийшовши з осередку пожежі, повідомте місцеві органи влади та аварійно-рятувальну службу за телефоном: 101 про місце, розміри та характер пожежі.

Якщо втекти немає можливості, вийдіть на відкриту місцевість або увійдіть у водойму; дихайте через змочену тканину якомога ближче наблизившись до землі, повідомте про своє місцезнаходження рятувальні служби.

Як гасити пожежу в лісі:

   Гасити полум’я невеликих низових пожеж можна, збиваючи його гілками листяних порід, водою, землею, затоптуючи ногами. Будьте обережні поблизу великих дерев – вони можуть падати.

   Під час гасіння пожежі не відходьте далеко від доріг, просік, не випускайте з поля зору інших учасників гасіння пожежі, підтримуючи з ними зв’язок за допомогою голосу.

   Дотримуйтесь правил пожежної безпеки під час відпочинку в лісі.

  Проводячи дозвілля у лісовій та парковій зоні, не забувайте дотримуватися вимог пожежної безпеки.

  При розведенні багаття необхідно розчистити місце, а після відпочинку- обов’язково загасити його та засипати землею (чи залити водою).

Слід пам’ятати:

  забороняється розводити багаття ближче ніж за 50 метрів до хвойного та за 25 метрів до листяного лісу. Розведене вогнище не можна залишати без нагляду. Місце відпочинку після себе потрібно прибрати, адже залишені на сонячній галявині пляшки чи уламки скла, фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати як запалювальні лінзи.

 У разі, якщо у лісі виникло загорання, відразу необхідно зателефонувати за номером: 101.

 У лісі категорично забороняється розводити багаття та засмічувати територію, це стосується і недопалків, які також можуть спровокувати пожежу.

Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за самовільне випалювання рослинності або її залишків встановлена відповідальність у вигляді штрафу, яка становить:
– для громадян від 3 тисяч 60 гривень до 6 тисяч 120 гривень,
– для посадовців від 15 тисяч 300 до 21 тисячі 420 гривень.
Штраф за підпал трави у природно-заповідному фонді:
– для громадян від 6 тисяч 120 гривень до 12 тисяч 240 гривень,
– для посадовців – від 21 тисяч 420 до 30 тисяч 600 гривень.

 УВАГА ! Недбале та легковажне відношення до протипожежних заходів може спровокувати значні матеріальні збитки, нанести шкоду життю і здоров’ю людей та навколишньому середовищу.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь